A Ripple mostantól a Bank of New York markába lépett, hiszen a BNY fogja kezelni az RLUSD tartalékait.

A Ripple és a Bank of New York Mellon (BNY Mellon) izgalmas együttműködésbe kezdett: az Egyesült Államok legöregebb bankja ezentúl a Ripple USD (RLUSD) stabilcoin mögötti tartalékeszközök elsődleges letétkezelőjeként fog tevékenykedni. A bejelentést szerdán tették közzé a két fél.
Ez a stratégiai partnerség nem csupán a Ripple szabályozási megfelelőségét fokozza, hanem hozzájárul a vállalat és a stabilcoin szektor intézményi megbízhatóságának megerősítéséhez is. A stabilcoinok olyan kriptovaluták, amelyek értéke jellemzően az amerikai dollárhoz van kapcsolva, és céljuk, hogy a hagyományos pénzügyi rendszerek stabilitását átültessék a blokklánc technológia világába.
A Ripple és a BNY partnersége újabb bizonyíték arra, hogy a nagyvállalatok és pénzintézetek fokozott figyelmet fordítanak a stabilcoinok világára. Ezt a jelenséget sokan már "stabilcoin-nyárként" emlegetik. A háttérben több ok húzódik meg: a Trump-kormányzat lazít a Biden-korszak szigorú kriptoszabályozásain, miközben az amerikai kongresszus előrehaladott tárgyalásokat folytat egy új stabilcoin-törvény kidolgozásáról.
"A BNY elkötelezett abban, hogy egyedi, teljeskörű digitális eszközszolgáltatásokat kínáljon intézmények számára," nyilatkozta Emily Portney, a BNY globális eszközkezelési vezetője.
Örömmel tölt el minket, hogy a Ripple partnereként hozzájárulhatunk az RLUSD népszerűsítéséhez és a tartalékeszközök zökkenőmentes kezeléséhez, így elősegítve a pénzügyi rendszer jövőjének megerősítését.
A Ripple nem csupán egy új stabilcoint indított el 2024 decemberében, hanem az amerikai nemzeti banki engedély megszerzésére is törekedett. Ezen kívül kérvényezte egy "master account" létrehozását a Federal Reserve-nél, amely lehetőséget biztosítana számukra, hogy közvetlenül helyezzék el tartalékaikat a jegybanknál, így hozzáférve az Egyesült Államok pénzügyi infrastruktúrájához.
A Ripple egy 13 éves múltra visszatekintő vállalkozás, amely elsősorban bankok és pénzügyi intézmények számára kínál innovatív megoldásokat a nemzetközi tranzakciók lebonyolítására. Noha az Egyesült Államokban is jelen van, tevékenységének jelentős része a globális piacon zajlik, ahol határokon átnyúló fizetési folyamatokat optimalizál.
A BNY Mellon már évekkel ezelőtt elkezdte figyelemmel kísérni a kriptoeszközök piacát, de hivatalosan 2021-ben indította el saját digitális eszközkezelési részlegét, amely azóta több kriptoalapú szolgáltatásra is kiterjed - például Bitcoin-kezelésre.
Ez is figyelemre méltó lehet: a BNB árfolyama akár 900 dollárra is felkúszhat, hiszen a múltbéli trendek újra életre kelnek.
A Ripple és a BNY Mellon közötti együttműködés forradalmasítja a kriptovaluták és a hagyományos pénzügyi szektor közötti kapcsolatot. A szabályozási megfelelőség, a letétkezelői biztonság és az intézményi elfogadás fokozása mind hozzájárul ahhoz, hogy a stabilcoinok kulcsszereplőkké váljanak a világ pénzügyi rendszerében. Ez a partnerség új lehetőségeket teremt a digitális eszközök integrálásában, és megerősíti a blockchain technológia szerepét a jövő pénzügyi tranzakcióiban.