Szlovákia felszólítja a rendőröket és a bírákat, hogy ne engedjenek a félelemnek.

A Slovensko ellenzéki mozgalom határozottan felszólítja a rendőrség, az ügyészség és a bírói kar tagjait, hogy ne engedjék, hogy Robert Fico miniszterelnök és Tibor Gašpar, a parlament alelnöke (mindketten a Smer párt képviselői) politikai nyomás alá vonják őket, illetve megfélemlítsék őket. A Slovensko vezetői hangsúlyozzák, hogy Fico és Gašpar keddi nyilatkozatai a kétségbeesésük kifejeződései.
Grendel Gábor (Slovensko, Za ľudí, KÚ) szerdai sajtótájékoztatóján éles kritikát fogalmazott meg, amikor azt mondta, hogy amit a kormányhivatalban tapasztaltunk, az csupán kétségbeesett emberek kétségbeesett próbálkozása arra, hogy befolyásolják a bűnüldöző szervek működését. Ezt a büntetőeljárás politikai manipulálásának klasszikus példájának nevezte. Rámutatott, hogy Robert Fico nyíltan támadta a bűnüldöző hatóságokat, és megkérdőjelezte azokat, mondván, hogy nem a megfelelő módon végzik el a feladatukat. „Mit is akar ezzel kifejezni Robert Fico? Hogyan kellene dolgozniuk a bűnüldöző hatóságoknak? Csak úgy, ahogyan ő és Tibor Gašpar elképzelik?” – tette fel a költői kérdést Grendel.
Roman Mikulec, a Za ľudí párt képviselője, a legújabb események kapcsán úgy nyilatkozott, hogy Robert Fico és Tibor Gašpar viselkedése a kétségbeesés egyértelmű jeleit mutatja, és valójában a minisztériumok körüli zűrzavart próbálják álcázni. "Tibor Gašpar jelenleg vádlott a Tisztítótűz ügyben, amely nemsokára bírósági tárgyalásra kerül. Teljesen érthető, hogy ez a helyzet aggasztja őt" – mondta Mikulec. Kifejezte kíváncsiságát, hogy honnan juthattak hozzá az újságíró és a nyomozók közötti telefonos kommunikáció részleteihez, mivel ezek hivatalos csatornákon nem kerülhettek volna a nyilvánosság elé. Ezen kívül arra is rákérdezett, hogy milyen forrásból értesültek egy rendőr állítólagos mentális állapotáról.
A SaS ellenzéki párt vezető képviselője, Ondrej Dostál, éles kritikával illette a miniszterelnököt és Gašpart a Čurilla-csoportról tett keddi megnyilatkozásaik miatt. Szerinte az események komoly jogállami elveket sértenek. "Felfoghatatlan, hogy a kormányfő és a parlament alelnöke olyan adatokat hoz nyilvánosságra a kormányhivatal keretein belül, amelyekhez törvényes úton nem juthattak volna hozzá" – fogalmazott. Dostál úgy véli, hogy ez a lépés politikai beavatkozást jelent a nyomozás folyamatába. Továbbá, aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a Smer és az SNS pártok is próbálnak nyomást gyakorolni a belügyminiszterre, a rendőrségre és az ügyészségre, hogy a politikai érdekeknek megfelelően folytassanak nyomozásokat. A képviselő hangsúlyozta, hogy Matúš Šutaj Eštok belügyminiszternek és Maroš Žilinka főügyésznek sürgősen meg kellene szólalnia, és határozottan ki kellene állniuk a politikai nyomásgyakorlás ellen.