Az mesterséges intelligenciával működő robottechnológia új dimenziókat nyit meg a magyar ortopéd sebészet területén. Ezek az innovatív megoldások nem csupán a műtétek precizitását növelik, hanem a betegek gyógyulási idejét is jelentősen lerövidítik, így f


A robotasszisztált műtétek forradalmi változásokat hoznak a kortárs orvostudomány világába. E fejlett technológia lehetővé teszi a sebészek számára, hogy rendkívüli precizitással és személyre szabottan hajtsák végre a beavatkozásokat. A robot segítségével a műtéti navigáció és a protézisek beállítása milliméteres pontossággal valósul meg, ami hosszú távon hozzájárul az implantátumok tartósságához és a páciensek mozgásminőségének javulásához. Ezen felül, a műtéti idő csökkenése és a szövődmények kockázatának mérséklődése mellett a rehabilitációs időszak is jelentősen rövidebbé válhat. A technológia alkalmazása nem csupán a páciensek számára kínál hatalmas előnyöket, hanem az orvostudomány szakmán belüli fejlődését is serkenti, hiszen a sebészek új tudásra és készségekre tehetnek szert. A modern robottechnológia tehát a hazai ortopéd sebészet számára is ígéretes lehetőségeket tartogat a jövőben.

A legfrissebb statisztikák szerint hazánkban egyre nő a mozgásszervi problémákkal küzdő emberek száma. Április elején például több mint 8000 ember várakozott csípőprotézis beültetésére, míg 17 000-en térdprotézis műtétre. Ezek a problémák nem csupán az időseket érintik; fiatal, aktív korú felnőttek is keresik a megoldást, hogy visszanyerjék mozgásuk szabadságát és javítsák életminőségüket a protézisek segítségével. Az új testtömegindex (BMI) határértékek bevezetése azonban sok páciens számára átmenetileg hátráltató tényezővé válhat, mivel egy túlsúlyos, fájdalmakkal küzdő személy számára az életmódváltás és a fogyás komoly kihívást jelent. Ezen emberek számára a szükséges súlycsökkentés érdekében tett erőfeszítések nemcsak fizikailag, hanem lelkileg is megterhelőek lehetnek.

A Budapesti Mozgásszervi Magánklinika (BMM) és a Liv Duna Medical Center közötti szakmai együttműködés eredményeként Magyarországon már 74 sikeres műtétet valósítottak meg a Smith and Nephew legújabb generációs ortopéd sebészeti robotjának, a CORI-nak köszönhetően. Ezek a beavatkozások a Liv Duna Medical Center modern műtőiben zajlanak, ahol a magánegészségügyi intézmény kiváló felszereltsége áll rendelkezésre. Az ortopéd sebészek a Budapesti Mozgásszervi Magánklinikáról szorosan együttműködnek a Liv Duna Medical Center szakorvosaival és ápolóival. A szakmai csapatunk végigkíséri a pácienseket a panaszok felvételétől kezdve, a részletes kivizsgáláson át a műtéti előkészületeken, egészen az operációig és a rehabilitáció következő fázisáig.

- ismertette Dr. Moravcsik Bence Balázs ortopéd-traumatológus főorvos, a Budapesti Mozgásszervi Magánklinika orvosigazgatója. Hozzátette: az innovatív technológia hazai meghonosításában úttörő szerepet játszott Dr. Bejek Zoltán PhD egyetemi docens, a BMM ortopéd főorvosa, aki több mint két évtizedes tapasztalattal rendelkezik a számítógépes navigációs műtéti kezelések és robottechnológiák területén.

Related posts