Az Európai Unió politikai képmutatásának csúcsát érte el Georgia ügyében. | Demokrata
A Külgazdasági és Külügyminisztérium legfrissebb közleménye alapján a tárcavezető a legutóbbi európai uniós külügyi tanács ülését követő sajtótájékoztatón kiemelte, hogy az EU "a politikai képmutatás világrekordját állította fel" Georgia ügyében. Kifejtette, hogy az országot kizárólag azért vette célkeresztbe az unió, mert a választásokat nem a liberális erők nyerték, hanem egy békepárti, patrióta és konzervatív párt került hatalomra.
Elítélte ezt az "elementáris erejű politikai támadást", s emlékeztetett arra is, hogy a Georgiai Álom már tizenkét éve kormányozza az országot, és ez idő alatt az átlagjövedelem a háromszorosára nőtt, az egy főre juttó bruttó nemzeti termék (GDP) és a külső beruházások volumene pedig a kétszeresére.
"Azaz a georgiai kormányzó párt a számok nyelvére lefordítva az elmúlt tiznekét évben jó teljesítményt nyújtott, el is nyerte a georgiai választópolgárok bizalmát" - mondta.
„Brüsszelben senki sem vonhatja kétségbe a georgiai emberek döntését” - hangsúlyozta.
Szijjártó Péter bejelentette, hogy szlovák kollégájával közösen megakadályozták bizonyos rendőrségi vezetők szankciós listára való felvételét.
A tbiliszi tüntetések kapcsán a kizárólag rendőri erőszakkal foglalkozó jelentéseket egyoldalúnak minősítette. Kiemelte, hogy a demonstrálók között is találhatók erőszakos elemek, ami miatt körülbelül negyven rendőr sérült meg, amint azt georgiai kollégájától értesült.
"Szerintem elfogadhatatlan, hogy egy országot azért büntessünk, mert úgy határozott, hogy 2028-ig elhalasztja a csatlakozási tárgyalásokat" - nyilatkozta.
"Tehát egy ilyen felfuvalkodott, sértődött, frusztrált magatartás jelent ma meg itt Georgiával szemben, és ezt nem támogattam semmilyen módon" - fogalmazott.
A miniszter végül a szíriai helyzetet is érintette, hangsúlyozva, hogy elengedhetetlen megakadályozni, hogy az ország a terrorizmus vagy szélsőséges ideológiák táptalajává váljon. Kiemelte, hogy sürgető feladat megelőzni a migrációs hullámokat Európa irányába, valamint tenni kell a keresztény közösségek üldöztetésének megfékezéséért is.
"Magyarország elkötelezetten nyújt humanitárius támogatást a keresztény közösségeknek, hogy lehetőségük legyen otthon maradni, megőrizzék jogaikat, és méltó életkörülmények között élhessenek. Eddig körülbelül 30 millió euró értékű támogatást biztosítottunk a szíriai keresztény közösségeknek, és ezt a jövőben is folytatni kívánjuk" - hangsúlyozta.