Egy közel kétszázötven milliós tétellel a Tisza-tó birtokolja a csúcstartó címet – nézzük meg, miben rejlik ez a különlegesség!

A Tisza-tó kiemelkedő szerepet játszik a térség vízgazdálkodásában, hiszen itt található a legnagyobb tározott vízkészlet. Érdemes megemlíteni, hogy az illetékes hatóságok eddig jelentős mennyiségű vizet tartottak vissza, amely hozzájárul a környezet megóvásához és a helyi ökoszisztéma fenntartásához. Fedezzük fel együtt, mennyi víz áll rendelkezésre a Tisza-tónál!
A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság működési területén a március végi adatok szerint a tározók, holtágak és csatornák összesített vízkészlete már túllépte a 290 millió köbmétert.
A térségben a tározott vízkészlet eloszlása a következőképpen alakul:
A legnagyobb vízkészletet a Tisza-tó képviseli, amely összesen 248,9 millió köbmétert tartalmaz. Ezen kívül a többi tározóterületen 8,2 millió köbméter víz visszatartására is lehetőség van - tájékoztatták a Kötivízig szakemberei.
Kiemelték: a belvíz-, az öntöző- és a kettős működésű csatornákban összesen 17,3 millió köbméter vízkészlet áll rendelkezésre az aszályos időszakra való felkészülés érdekében. Ezen kívül a holtágakban 15,6 millió köbméter víz található, amely szintén hozzájárul a vízgazdálkodáshoz.
A Fegyverneki Holt-Tisza, a Kanyari Holt-Tisza, a Cserőközi Holt-Tisza, a Szajoli Holt-Tisza, az Alcsi Holt-Tisza, a Cibakházi Holt-Tisza, a Tiszaugi Holt-Tisza, a Gyova-Mámai Holt-Tisza, a Tehenesi Holt-Körös, a Kungyalui Holt-Körös, a Harangzugi Holt-Körös, a Halásztelki Túrtő-Harcsási Holt-Körös, valamint a Tiszakécskei Holt-Tisza, a Szászberki Holt-Zagyva és a Malomzugi Holt-Zagyva mind-mind különleges vízi világot rejtenek. E természeti kincsek nem csupán a környék gazdag ökoszisztémájának otthonai, hanem a horgászok és természetkedvelők kedvelt célpontjai is, ahol a vízparti élet szépségei és csodái egyaránt felfedezhetők.