Egy amerikai férfi kígyóméreggel injekciózta magát, remélve, hogy az általa termelt antitestek hozzájárulhatnak egy újfajta ellenméreg kifejlesztéséhez.


Univerzális ellenmérget fejleszthetnek ki a tudósok minden kígyómarás ellen, amelyhez egy amerikai férfi járult hozzá. Tim Friede majdnem két évtizeden át kígyóméreggel injekciózta magát.

Összehasonlíthatatlan ellenmérget fejlesztettek ki, miután egy amerikai férfi, Tim Friede, közel két évtizeden keresztül szándékosan kígyómérget juttatott a vérébe. A BBC tudósítása alapján a férfi vérében felfedezett antitestek bizonyították, hogy védelmet nyújtanak számos különböző kígyófaj halálos mérgeivel szemben.

A cikk szerint a férfi "küldetése" mérföldkő lehet egy olyan univerzális ellenméreg kifejlesztésében, amely hatékonyan védekezik mindenféle kígyómarás ellen. Felhívják a figyelmet arra, hogy évente akár 14 ezer ember veszti életét kígyók miatt, és háromszor ennyi embernek kell amputálással vagy maradandó fogyatékossággal szembenéznie.

Mint kiderült, eredtileg csak azért akart immunis lenni, hogy megvédje magát a kígyóktól, "hőstetteit" pedig a YouTube-on dokumentálta. Azonban elmondása szerint már az elején hibázott, mivel kómába ejtette két kobraharapás. "Nem akartam meghalni. Nem akartam elveszíteni egy ujjamat sem" - fogalmazott a férfi.

Ez egy igazi életformává nőtte ki magát számomra. Csak folytattam, és folytattam, amennyire csak lehetett – azokért az emberekért, akik 8000 mérföldnyire tőlem szenvednek, és kígyómarás következtében vesztik életüket.

„- Fejtegette Tim Friede.”

A beszámoló hangsúlyozza, hogy napjainkban állatokba, például lovakba kis mennyiségű kígyómérget juttatnak be. Ezek az állatok immunrendszere antitesteket termel, amelyek segítségével megküzdenek a méreggel. Fontos megjegyezni, hogy a mérget és az ellenmérget precízen össze kell hangolni, hiszen a méregharapások során található toxikus anyagok fajonként eltérő összetételűek.

Related posts