Ma emlékezünk meg a magyarországi németek elhurcolásának szomorú eseményéről. Ez a nap arra hívja fel a figyelmet, hogy soha ne feledjük el a múlt fájdalmát és a történelmi igazságtalanságokat, amelyek sok család életét megváltoztatták. Emlékezzünk a szen


Nagy János hangsúlyozta, hogy nem engedhetjük, hogy a keletről vagy nyugatról érkező gyűlölet újra elragadjon bennünket. Szerinte a gyűlölet és a bosszú nem alapozhat meg sem hazát, sem nemzetet, sem pedig Európát. Az államtitkár kiemelte, hogy Magyarországon ma erős és magas falak állnak, amelyek a közös munka eredményeként jöttek létre, hiszen ezek a falak a közös emlékekre és az elhurcoltak visszaemlékezéseire épülnek.

Nagy János leszögezte, az emberfeletti erőfeszítés, amivel a Szovjetunióba elhurcoltak túlélték a földi poklot, ma valódi súlyt ad az olyan szavaknak, mint a szabadság, a tisztesség, a méltóság, a szolidaritás és az emberség.

Hercegkút, a sváb hagyományokkal büszkélkedő település, 80 évvel ezelőtt szomorú események színhelyévé vált. Az ott élő közösség hatodát, összesen 136 fiatal férfit és nőt kényszerítették málenkij robotra, akik közül sajnos tizenhatan soha nem tértek haza. Ez a tragikus esemény mély nyomot hagyott a település emlékezetében, és a helyi történetekben ma is élénken él.

Related posts