Pintér Bence hangsúlyozza, hogy a győri közbiztonság javításához az államnak is aktívan hozzá kell járulnia. Szerinte a helyi hatóságok mellett a központi vezetés felelőssége is, hogy biztosítsák a lakosok biztonságát és a közrend fenntartását. A közös er


A polgármester felszólította Pintér Sándor belügyminisztert, hogy lépjen akcióba.

Az utóbbi tíz év során a győri közbiztonság fenntartásában az állam szerepe folyamatosan csökkent, így az önkormányzatnak egyre nagyobb felelősséget kell vállalnia ezen a területen. A modern unitárius államokban azonban a rendfenntartás olyan komplex feladat, amelyet nem lehet pusztán helyi forrásokból és eszközökkel hatékonyan megoldani hosszú távon.

"Akármennyi támogatást nyújtunk a győri rendőrkapitányságnak és a városrendészetnek az állami elvonások által megterhelt önkormányzati forrásainkból, akármilyen mértékben modernizáljuk a kamerarendszereinket, állami beavatkozás nélkül nem várhatunk rendet Győrben. Éppen ezért, polgármesterként, levélben kerestem meg Pintér Sándor Belügyminiszter Urat." - olvasható Pintér Bence Facebookon közzétett bejegyzésében.

Pintér Bence, a város polgármestere, az alábbi üzenetet juttatta el Pintér Sándor belügyminiszterhez:

Tisztelt Pintér Sándor, a Belügyminisztérium vezetője!

Győr polgármestereként fordulok Önhöz. Ön miniszterként a rendőrségért, így a közbiztonságért is felel. Reményemet fejezem ki, hogy nyugállományú rendőr vezérezredesként messzemenőkig átérzi azokat a problémákat, amelyeket a győri polgárok nevében ezúton tolmácsolok Önnek, illetőleg, segít majd azok megoldásában is.

Vitathatatlan, hogy Győrben az utóbbi években a lakosság egyre inkább aggasztónak találja a közterületeken tapasztalható, olykor erőszakos bűncselekmények számának növekedését. Hivatalba lépésemkor azonnal világosan kirajzolódott a helyzet: a győriek biztonságérzete jelentősen megingott, különösen a sötétedés beköszöntével. Vannak olyan városrészek, ahová a lakók kerülik a látogatást, sőt, a belváros is egyre inkább kockázatos hellyé vált. A különféle atrocitások és bűncselekmények sajnos gyakoriak, és sok esetben a médiába is eljutnak, így a közvélemény figyelme is rájuk irányul.

Teljesen tisztában vagyok vele, hogy nem szükséges részleteznem: a győri rendőrség nyilvánvalóan létszámhiányos helyzetben van, és az anyagi forrásaik sem elegendőek a növekvő feladatok ellátásához. A romló közbiztonság következtében a rendőrség terhei - amelyeket nem saját hibájukból adódóan nem tudnak maradéktalanul teljesíteni - egyre nagyobbak. Bár a győri önkormányzat és a helyi rendőrség együttműködése kiemelkedő, a fentiek tükrében ez a helyzet megoldásához nem elegendő. Bármilyen rendkívüli támogatás, amit az önkormányzat nyújt, csupán ideiglenes megoldás lehet a problémákra.

Tisztelt Belügyminiszter Úr!

A fent említettek alapján szeretném javasolni, hogy indítsunk egy párbeszédet, amely során közösen dolgozunk ki megoldásokat a győri közbiztonság javításának érdekében.

Kérem Önt, biztosítson plusz anyagi forrást a győri rendőröknek feladataik ellátásához.

Kérem, hogy a helyzet helyreállításáig fontolja meg, hogy az ország más, rendőri jelenlétre nem annyira igénylő területeiről is irányítson rendőröket Győrbe.

Related posts