A kormány forrást biztosított a sótalanító berendezések fejlesztésére.

A kormány 17,8 millió lejt utal ki a tartalékalapból az RMDSZ javaslatának megfelelően, hogy vízsótalanító berendezéseket vásároljanak a parajdi bányakatasztrófa által érintett Maros megyei települések számára.
"A parajdi vállalkozók és a sóbányát érintő közvetlen munkálatok támogatása után a Maros megyei települések és a vízszolgáltató segítségére is sietünk, hogy biztosítani tudják a lakosság ivóvízhez való hozzáférését, ezzel megelőzve a további környezeti károk kialakulását. Az RMDSZ elkötelezetten áll a bányakatasztrófa utáni gyors és hatékony kárrendezés mellett, és minden kormányzati eszközt kihasznál ennek érdekében" - nyilatkozta Tánczos Barna, az RMDSZ miniszterelnök-helyettese.
Ahogy azt már sokan tudják, a parajdi sóbánya elárasztása után a Korond-patak és a Kis-Küküllő vízében mért sókoncentráció drámaian megemelkedett. Ennek következtében a dicsőszentmártoni, gyulakutai és küküllőszéplaki víztisztító állomások nem tudtak megfelelő ivóvizet biztosítani több tízezer Maros megyei lakos számára. "Parajd és Maros megye nem maradhat segítség nélkül! Az RMDSZ kormányzati csapata folyamatosan dolgozik Bukarestben, hogy a lehető leggyorsabb és leghatékonyabb támogatást nyújtsa mindazoknak, akik ivóvíz problémákkal küzdenek" - mondta el Cseke Attila.
Az RMDSZ javaslatára, az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU) döntésének nyomán, megkezdődött a Kis-Küküllő vizének sótalanítása. A környezetvédelmi minisztérium sürgősen olyan technológiai megoldásokat keresett, amelyek lehetővé teszik, hogy a három település víztisztítói ismét tiszta nyers vizet kapjanak. Ezt követően a megyei vészhelyzeti bizottság felmérte, mennyi anyagi forrásra van szükség a feladat elvégzéséhez, míg a fejlesztési minisztérium egy kormányhatározatot terjesztett elő, amelynek révén a kormány tartalékalapjából 17,8 millió lejes támogatást biztosítanak. A kormány ülésén végül erről a finanszírozásról is döntés született.
Hosszú távú terveik között új vízellátási megoldások felkutatása szerepel, hogy a Maros megyei települések ne függjenek tovább a Korond-patak vízforrásától - tájékoztat az RMDSZ hivatalos weboldala.