A férfi testén furcsa, torz csomók alakultak ki, miközben turkálós ruhákba bújt.
A turis vásárló mosatlan használt ruhák viselése közben kellemetlen bőrbetegséget kapott. A testén torz csomók jelentek meg.
A szakértők hangsúlyozzák, hogy az újonnan beszerzett ruhadarabokat, különösen a használt boltban vásároltakat, ajánlott viselés előtt kimosni. Ezt a figyelmeztetést egy férfi sajnos saját tapasztalatból ismerte meg, amikor egy kellemetlen bőrfertőzés keserítette meg az életét. Az eset rávilágított, mennyire fontos a higiénia a ruházkodás terén.
A TikTok-on közzétett videójában részletesen bemutatta a molluscum contagiosum nevű vírusfertőzést, amely a bőrön kemény, csomószerű elváltozásokat okoz. A története szerint a fertőzést akkor szerezte meg, amikor olyan használt ruhákat viselt, amelyeket a vásárlás után nem mostak ki.
Dr. Charles Puza, New York-i bőrgyógyász, hangsúlyozta, hogy a ruhákat vásárlás után mindig ki kell mosni. Különösen azokat, amelyek használtruha-boltokból és népszerű eladási platformokról származnak - írja a PolsatNews.
Különösen fontos megemlíteni, hogy a molluscum contagiosum nem az egyetlen bőrprobléma, amely a boltban vásárolt ruhák viselésével összefüggésbe hozható. Egy másik gyakori fertőzés, amely szintén aggodalomra adhat okot, a gyűrűsféreg, amely szintén terjedhet a ruházat révén.
Sylwia Panek vegyész fontos üzenetre hívja fel a figyelmet az új ruhák mosásával kapcsolatban. "Az új ruhák általában számos kézen keresztül vándorolnak, és több ezer kilométert megtesznek a konténerekben, mielőtt végül eljutnak hozzánk. Ezekben a ruhákban nem csupán különféle mikrobák bújhatnak meg, hanem olyan vegyi anyagok is, amelyek a gyártási folyamat során maradtak vissza" - osztotta meg gondolatait Instagramon.
"Az új ruhadarabokat az első mosás előtt ecetes vagy citromsavas vízbe áztathatod. Én körülbelül egy pohár ecetet adnék egy liter vízre, és egy óra áztatás után a mosógépbe egy normál mosásra. Alternatívaként bekapcsolhatjuk a dupla öblítést is, de soha ne adjunk hozzá bolti öblítőket, mert ezek rosszabb anyagtisztítást eredményeznek" - tette hozzá.