Zacskó úr végre rátalál Zacskónéra.


Márton András a Besh o droM koncertjén úgy érezte magát, mintha egy AC/DC bulin lenne, a zene vibrálása és az energia szinte azonnal magával ragadta.

A Magidom újra megcsillan a történetmesélés és a humor kedvelőinek színpadán, hiszen legújabb klipjükben ismét megmutatják kreatív oldalukat. Ezúttal a tavalyi, Esendő halandó nagylemezük egyik legkedveltebb dalát, a Fáradásos törést öltöztették mozgóképes formába, igazi vizuális élményt kínálva a nézőknek.

"Ez az egyik kedvenc dalunk a tavalyi lemezről, és úgy látjuk, hogy a közönség szintén megszerette, ezért megpróbáltuk kicsit vizuálisan is kibontani. A papírzacskós figura és az ő története gyakorlatilag az "esendő halandó" karakterünk egyik új kivetülése. Benne van az az ütött-kopott szerethetőség, amit elképzeltünk - árulta el Benyhe Róbert, az együttes frontembere. - Kevély Máté operatőr-vágó és Bolyki Marci operatőr segítségével készült a klip, a rendezést és a kellékek készítését én vállaltam be. Nagyon hálás vagyok, hogy ilyen nyitottak voltak a srácok a víziómra. A főszereplőink kilétét még nem lőném le, direkt nem akartunk konkrét arcokat mutatni, de kíváncsiak vagyunk, kitalálják-e a követőink."

A Magidom nem sieti el a dolgokat, hiszen új nagylemezeivel négy-öt évente jelentkezik. Nyilvánvaló, hogy a kiváló minőségű zene előállításához időre van szükség. Emellett felmerül a kérdés: vajon érdemes-e egyáltalán lemezt készíteni, hiszen a hagyományos fizikai hanghordozók piaca már eltűnőben van?

A nagylemez formátum újra népszerűvé vált, ami igazán érdekes jelenség. Azok az előadók, akik bonyolultabb üzeneteket szeretnének közvetíteni, továbbra is hajlamosak a nagyobb egységekben való gondolkodásra. Nem véletlen, hogy a hazai és nemzetközi zenei nagyágyúk is folyamatosan albumokkal jelentkeznek; van rá igény a közönség részéről. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a folyamatos online jelenlét következtében a kisebb megjelenések is rendre felpörögnek.

Nem sok olyan jelentős zenekart ismerek, amelyek klasszikus nagylemezek nélkül lettek volna meghatározóak. Mi is imádjuk a monumentális albumokat, de közben folyamatosan keresünk friss, izgalmas hangzásokat is, hogy színesebb legyen a zenei palettánk.

- A gitáros-énekes gondoskodott róla.

Úgy érzem, mintha újra átélnénk a zene aranykorát, a beatkorszak csillogását, amikor a kislemezek uralták a zenei tájat. Akkoriban a kiadók, az előadók, sőt még a hallgatók is háttérbe szorították az albumokat. Manapság viszont a zenekarok és szólisták egyesével dobják piacra dalaikat az online térben, ezzel újraértelmezve a zenei élményt.

Benyhe Róbert véleménye szerint ezek a módszerek lehetővé teszik, hogy egy zenekar gyorsabban jelezze jelenlétét, és egyszerűbbé válik a válaszadás a külső vagy belső eseményekre.

Ha minden a tervek szerint alakul, hamarosan mi is jelentkezünk egy különleges karácsonyi kislemezzel, amely tele lesz dalokkal. Azonban ne várj teljesen hagyományos anyagot, mert egy kis meglepetés is lapul benne!

- fogadkozott.

Karácsony közeledtével a mesterséges intelligencia (AI) új dimenziókat nyit meg a zene világában. Mostantól bárki olyan dallamokat alkothat, amelyek tökéletesen tükrözik egyéni ízlését. Ez az ünnepi időszak különösen alkalmas arra, hogy a családok közösen összeállítsanak egyedi lejátszási listákat, ahol mindenki megtalálhatja a szívéhez legközelebb álló számokat. Sőt, az AI segítségével olyan személyre szabott zenék is születhetnek, amelyek minden egyes családtaghoz szólnak, így a közös ünneplés még emlékezetesebbé válik.

"Amennyiben kivesszük az emberi tényezőt a művészetből, akkor az számomra lelketlenné, érdektelenné válik. Persze nehéz mit kezdeni azzal, ha a technika már átveri az embert - magyarázta Róbert. - Bizonyos keretek között az AI használatával sincs gond, csak meg kéne tanulnunk okosan kezelni. Bízom benne, hogy örökké lesz igény valódi emberek saját, egyedi érzéseiből létrehozott alkotásokra, ezek szerintem mélyebb rétegekben képesek a közösségteremtésre is."

A szerző-előadó hangsúlyozta, hogy náluk mindig is kiemelt jelentőséggel bírt a kézműves, "csináld magad" szemlélet, amely lehetővé tette, hogy mélyebb kapcsolatot építsenek ki saját zenéjükkel és videóikkal.

A fáradásos törés a fizika világában egy különleges jelenség, amely a terhelés és a feszültségek összefüggéseit vizsgálja. Ezen fogalom mögött az a gondolat áll, hogy bizonyos pontokon – hasonlóan egy zenekar harmóniájához – a ható erők, mint például az F erő, egy irányba terelik a feszültségeket, így a keresztmetszeten kizárólag azonos előjelű feszültségek alakulnak ki. E tudományos megközelítés segít megérteni, hogyan válhat egy anyag fáradttá, és miként következhet be a törés, amely a terhelés folyamatos alkalmazása során jön létre.

"Úgy tűnik, a fizika igencsak vonzó számunkra" - viccelődött Benyhe Róbert, majd részletesebben is kifejtette a gondolatait. Elmondása szerint ezúttal inkább az egészségügyi szempontok álltak a középpontban. A sportolók körében gyakori jelenség a fáradásos törés, amely nem egy hirtelen, konkrét esemény eredménye, hanem a folyamatos túlterhelés következményeként alakul ki. Ilyenkor mikrosérülések keletkeznek a csontszövetben, amelyek idővel súlyosabb problémákhoz vezethetnek.

A dalban egy szokatlan analógiában gondolkodtam: mi van, ha a szívben is végbe tud menni egy ilyen sérülés

- tette hozzá.

Benyhe Róbert rendezte az "Esendő halandó" és a "Kalózok" klipjeit, miközben a "Hallod-e" című filmben a főszereplőt alakította. A stáblistákon a többi alkotó neve is gyakran felbukkan, mivel szívesen készítik és rendezik saját videóklipjeiket, és adott esetben a szereplők között is megtalálhatók.

"Ez a projektsorozat valóban időigényes, de határtalan lelkesedéssel vágunk bele. A zenekarunk tagjai közül Bolyki Marci basszusgitáros és Szekeres Máté billentyűs gyakran részt vesznek a videók megvalósításában, de Benyhe Marci dobosunk és Bajnok Balázs gitárosunk is mindig számíthatunk. Talán már túlléptünk azon, hogy csupán egy zenekar legyünk; egyfajta alkotói közösséggé fejlődtünk, ahol a zenélés mellett egyre több kreatív ötlet valósulhat meg a jövőben. Ezekről az izgalmas terveinkről mindig elsőként a Magidom Tagadók Klubja Facebook-csoportunkban számolunk be." - mondta Benyhe Róbert.

Related posts